Třezalka je bylinka, která se již několik staletí využívá v medicíně a léčitelství. Její další názvy jsou například prostřelenec nebo krevniček. Její vzhled je typický svými bohatými http://www.businessanimals.cz/ba/clanky/specifika-bohate-klientely/ žlutými květy a jednoduchými listy. Může dorůstat až do výšky přes půl metru. Třezalka se u nás běžně sbírá a poté suší. Konkrétně její nať. Sušená bylina se dále zpracovává na kapsle, tablety, odvary, nálevy nebo třezalkový čaj.
Třezalka se hodně využívá jako přírodní antidepresivum. Pomáhá při depresích, úzkostech i náladovosti. Dokáže nás dostat do klidu a zklidnit rozjitřené myšlenky, zejména, pokud je jejich původem výrazný stres ve vašem životě. Je také doporučena užívat jako přírodní doplněk léčby při onemocnění jater či žlučníku, samozřejmě po konzultaci s lékařem. Rovněž vám pomůže, pokud máte potíže s usínáním. Pomáhá také při potížích s krevním oběhem a podporuje zdravý stav naší kůže.
Tato bylinka působí jako skvělý pomocník pro všechny možné potíže, ale pokud ji budete užívat neodborně, může vám udělat pěknou paseku. Nesmí se nikdy užívat společně s antidepresivy. Pokud je tedy užíváte, nedělejte to, že si vezmete ještě tabletku třezalky, abyste dosáhli větší účinnosti.
Nesmí se také rovněž užívat před tím, než se jdeme opalovat nebo víte, že budete delší dobu vystaveni sluníčku. Můžou u vás nastat nepříjemné spáleniny. Třezalka také opravdu není vhodná na to, aby se užívala pravidelně. Měli byste ji brát jenom při akutních potížích, třeba když nemůžete usnout. Pokud potřebujete řešit své problémy dlouhodobě, poraďte se se svým lékařem o vhodné a odborné léčbě.
Pamatujte, že třezalce by se také měli vyhnout lidé, kteří se léčí s diabetem nebo mají hypotenzi, tedy nízký tlak krve. Pro jistotu se vždy před užíváním třezalky poraďte se svým lékařem. Pokud budete třezalku užívat společně s antibiotiky, snižujete tím jejich účinnost.